Ailemveben Online
ailemveben
> Bu sayı

Sanatçı Funda Arar: ''Evlilik heyecanı hala üzerimde.''

Güzel sesi ve kendine özgü yorumuyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan 29 yaşındaki genç şarkıcı Funda Arar, Haziran ayında evlenip kendi yuvasını kurdu. Henüz çok yeni evli olan sanatçı, daha pek bir şeyin farkında olmadığını söylüyor.

Başarılı yorumlarının yanı sıra magazinsel olmayan yaşamı sayesinde çok beğenilen genç şarkıcı Funda Arar, aranjörü Febyo Taşel ile 27 Haziran'da evlendi. Dört yıldır arkadaş olduğu Febyo ile evlendikten sonra hayatlarında büyük bir değişiklikle karşılaşmadıklarını söyleyen Funda, henüz çok yeni olduğundan, evliliklerini "Şimdilik tek fark aynı evde yaşıyor olmamız" diye özetliyor. Tarabya'da oturan çift evlilik heyecanını henüz üzerlerinden atabilmiş değil. Febyo ve bugüne kadar ailesiyle yaşamış olan Funda, şimdilik yeni evlerine alışmaya çalışıyorlar."Çocuk için daha erken"

Dört senedir birlikte olmalarına ve aileleri tanışıp görüşmelerine rağmen, evlenmeden önce bir çatı altında yaşama taraftarı olmamışlar. Her adımını ölçülü atan Funda, anne olmak için de daha çok erken olduğuna inanıyor. Çocuklara ciddi zaman ayrılması gerektiğine inandığından, buna uygun şartlar oluştuğunda, mutlaka anne olmak istediğini vurguluyor. Evlenince şarkı söylemeyi bırakacağından endişelenen hayranlarından da birçok elektronik posta alan Funda, "Zaten beni engelleyecek ya da mesleğimden uzaklaştıracak biriyle beraber olmam veya bir evlilik yapmam mümkün olamazdı" diyor.

"Yine de az görüşüyoruz"

Her şeye rağmen pek görüşemediklerinden yakınan genç çift, yoğun bir tempoda çalışıyor. Funda gündüzleri kendi işleriyle ilgilenirken, eşi Febyo bütün gününü stüdyoda geçiriyor. Konser zamanında ise iş gereği de Funda'ya eşlik eden Febyo Taşel, orkestranın da şefi olduğundan, "Konsere gidiyoruz, o zaten orkestrayla ilgileniyor, ben de kendi işlerimin peşinde koşuyorum" diyerek hayıflanıyor. "Özellikle konser zamanı görüşmemiz daha da zor oluyor. O kendi işiyle meşgul, ben kendi işimle".

Tam bir koç burcu insanı

Güzel sanatçı hiçbir zaman işini son ana bırakmayı sevmediğinden, her şeyi çok öncesinden planladığını ve bu sayede mümkün olduğunca hatasız işler yapmaya özen gösterdiğini anlatıyor. Genel olarak sakin bir yapıya sahip olan Funda, işleri planlandığı gibi gitmediği zaman sinirli olduğunu da itiraf ediyor. Koç burcunun temel özelliklerini taşıyan Funda Arar, bazı zamanlar çabuk parlasa da, kırıcı olmamaya özen gösteriyor. Hatta fevri bir davranışı olduğunda, karşı tarafı kırmış olabileceğini düşünerek günlerce uykusuz kaldığı bile oluyormuş."Ev işlerimi pek başkalarına bırakmam"

Tüm yoğunluklara rağmen evin işleriyle ilgilenmeye özen gösteren genç şarkıcı, "Ailemle kalırken bir işin ucundan nasıl tuttuysam, evde bir yardımcı olmasına rağmen kendi ev işlerimle ilgilenmeyi seviyorum" diyor. Temizlik işlerine bir yardımcı ile birlikte el atan güzel sanatçı, evinde yemek ve çamaşır işlerini çoğunlukla başkasına bırakmayı sevmiyor. Yoğun tempoda çalışan kişilerin "Evle bir alakam yok" gibi açıklamalarını da samimi bulmuyor.

Sıcakkanlı sanatçı

Ailesinden öğrendiği komşuluk ve misafirlik adetlerini yeni evinde de sürdüren Funda, eşiyle bu konuda harika bir uyum içinde. Yalnızlığı pek sevmeyen genç çift, fırsat buldukları sürece arkadaşlarıyla akşam yemeklerine ve misafirliğe çıktıkları gibi, misafir ağırlamayı da çok seviyorlar. Yeni tanıştığı bir kişiyle çabuk kaynaşabildiğini anlatan Funda, yine de bunun biraz da karşıdaki insana bağlı olduğunu söylüyor.

Ailede fasıl eğlencesi

İstanbul'da yaşayan ailesiyle arada bir de olsa görüşmeye özen gösteren Funda, her şeye rağmen eskisi gibi hepbirlikte kahvaltı sofrasına oturmayı özlediğini itiraf ediyor. Ancak bayram gibi özel tatil günlerinde, annesinin o harika akşam yemeklerinde bir araya geldiklerinde, fasılın ve türkülerin eğlenceli ezgileri bütün evi neşelendiriyormuş. Hatta memur emeklisi babasının, kendininkinden bile daha geniş bir repertuarı olduğunu söylerken de gururlanıyor.

Tatil hayal olmuş

Bayram tatillerini ailesiyle geçirmekten büyük keyif alan Funda için, iki hafta tatil yapmak uzun zamandır hayal etmekten öteye gitmiyormuş. "Sanat hayatının belli bir döneminde, kişinin özel hayatından fedakarlık yapması gereken bir süreç vardır" diyor ve ekliyor; "Ben de şimdi bu dönemde olduğumu düşünüyorum." Nadiren günübirlik bir kaçamak yaparak, tatil ihtiyacını kısa süreliğine de olsa gidermeye çalışıyormuş. En büyük hayali ise gemiyle dünyayı gezmek olan Funda, bu hayalini kurarken bile içindeki şarkı ve sahne tutkusunu gizleyemiyor. "Gezerken bile her limanda bir konser vermeyi çok isterim."

Çantaya dua okuyor

Bazı tarihleri ve sayıları söyleyememe gibi fobilerin yanı sıra, evdeki eşyaların yerini değiştirememe gibi takıntıları da olan genç sanatçı, bunu zaman zaman rahatsız edici bulsa da, bu huyundan vazgeçemiyor. Özellikle çantasını değiştirirken birçok dua okuduğunu anlatıyor. Uğursuzluk gelmesin diye cüzdanında da mutlaka bir dua bulundururmuş. "Normal olmadığını ben de biliyorum ama, bunları yapmadığım zaman, kendimi rahatsız hissediyorum" diyor ve sanki bu yüzden uğursuzluk yaşayacakmış hissine kapıldığını söylüyor. Neyse ki sahneye çıkarken bu tarz takıntıları yokmuş.


Sürpriz gelişme

Avrupalı bir grup ile yarı Türkçe, yarı İngilizce olan 'My İstanbul' adlı şarkıya düet yaptığını da söyleyen Funda, albümün Eylül ayında Avrupa'yla aynı anda Türkiye'de de çıkacağını müjdeliyor.

Funda Arar (Şarkıcı)

■ 8 Nisan 1975 Ankara doğumlu.
■ Koç burcu.
■ İTÜ Konservatuar mezunu.
■ Televizyon ve radyolarda sayısız reklam cingılı söyledi.
■ Bir kız kardeşi var.
Albümleri:
■ Sevda Yanığı, Alagül, Sevgiliye (Kıraç ile birlikte düet), Sevgilerde
■ 27 Haziran 2004 tarihinde aranjörü Febyo Taşel ile evlendi.

Portre
Gezi
Kariyer
Hayvanlar Alemi
Horoskop
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓
Arama


 
[ ö Ö ç Ç ı İ ğ Ğ ş Ş ü ]

 >  Yararlı linkler
 >  E-kart
 >  Site haritası
 Açılış sayfam yap
Aile Haberleri Yemek Tarifleri Yaşamın İçinden Kadına Özel Dekorasyon
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.